11. Katowicki Karnawał Komedii

Cieszę się, że jako miasto kreatywne UNESCO w dziedzinie Muzyki jesteśmy gospodarzem wielu ciekawych imprez kulturalnych – a doskonałym tego przykładem jest Katowicki Karnawał Komedii, który na trwałe wpisał się w kalendarz najciekawszych wydarzeń naszego miasta.

Katowice to miasto, które w ostatnich latach dołączyło do elitarnego grona wiodących ośrodków kultury w całym kraju. Jestem przekonany, że podczas zbliżającego się Katowickiego Karnawału Komedii czeka nas kulturalna uczta, a zarazem rozrywka z najwyższej półki.

Nie inaczej będzie i w tym roku, o czym warto się osobiście przekonać!

Marcin Krupa, prezydent Katowic

Ludzie Karnawału

Mirek Neinert

Dyrektor Festiwalu

Dyrektor Teatru Korez i nas wszystkich, którzy przygotowujemy festiwal. Aktor teatralny i filmowy, reżyser i konferansjer. Wielki myśliciel: wymyślił Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny. Znaki szczególne: fajka i buty w doskonałym stylu! Ślązak z wyboru, wyjątkowa osobowość śląskiego świata kultury. Miniony rok to kolejne sukcesy: dziewiętnasta edycja Letniego Ogrodu Teatralnego, dziesiąta odsłona Katowickiego Karnawału Komedii, pełna sala teatralna na spektaklach – niezmienna popularność CholonkaKolegi Mela GibsonaPojedynku oraz Swingu.

Robert Talarczyk

Dyrektor Teatru Śląskiego

Człowiek paradoks, zagadka i zadanie z gwiazdką. Od kilku lat zarządza 130-osobowym zespołem największego teatru w regionie, a po godzinach ignoruje go nawet kot, którego utrzymuje. Na poważnych spotkaniach rysuje podejrzane obrazki z potworami, a podwładnych rozśmiesza SMS-ami. Płynnie łączy „Gwiezdne wojny” na koszulce z „Małym Księciem” z kalendarza. Ważne informacje zapisuje na żółtych karteczkach, które następnie gubi. Podobno tak zgotował uczestników uroczystości rozdania odznaczeń państwowych, że teraz na zdjęciach wszyscy mają głupie miny.

Marcin Krupa

Prezydent Katowic

Kiedyś adiunkt Politechniki Śląskiej, dziś za dnia prezydent stolicy Śląska, wieczorami przykładny mąż i ojciec, a w wolnym czasie, którego nie ma, zapalony motocyklista i niespełniony perkusista. Jak każdy facet realizuje młodzieńcze marzenia inżynierskie: obecnie zajęty budową trzech basenów, tramwaju na południe miasta i naprawą szafy w przedpokoju. Bywa rozrywany na imprezach senioralnych. Podobno ktoś kiedyś widział go na rowerze na Dolinie Trzech Stawów i grającego na harmonijce kolędy na rynku.

Bogusław B. Jasiok

Producent

Menedżer kultury. Miłośnik teatru i kina. Zastępca dyrektora Teatru Śląskiego w Katowicach. Nałogowy kociarz. Człowiek analogowy i klasyczny Bliźniak. Fan piosenki aktorskiej, starych fotografii oraz dobrych wnętrz. Lubi zapach porannej gazety i dobrej kawy. Odpoczywa, prowadząc auto. Ataki perfekcjonizmu nie przeszkadzają mu w systematycznym gubieniu kluczy.

Jeremi Astaszow

Fotograf festiwalu,
projektant wizeruku

Sercem fotoreportażysta, duszą poszukiwacz, którego wciąż ciągnie "za horyzont". Autor kilkunastu tysięcy zdjęć dokumentujących od samego początku Katowicki Karnawał Komedii. W wolnych chwilach wciąż coś remontuje, dużo słucha, czasem gotuje, a ponadto lubi, gdy wiatr wieje mu w żagle - nie tylko w życiu, ale również na słonej wodzie.

Agnieszka Rybicka

Rzecznik prasowy

Kulturoznawca i filozofka szukająca odpowiedzi na zagadkę wszechświata. Dyrektor organizacyjny Letniego Ogrodu Teatralnego. Pasjonatka porannej kawy w 1/3 filiżanki. Lubi przejażdżki samochodowe, koniecznie na przednim fotelu pasażera. Bywa, że zgrabnie łączy swoją filozoficzną naturę z PR-owymi obowiązkami w imię zasady: „Kiedy filozof odpowiada, przestajemy rozumieć, o co pytaliśmy”.