3 lutego (sobota)
godz. 18:00
TĘCZA ŚMIERCI (Odcinek 9. z cyklu NOCE WANILIOWYCH MYSZY)
Teatr Barakah, Kraków

Noce Waniliowych Myszy to projekt cyklicznych spektakli z elementami kabaretu i musicalu, który od ponad dwóch lat komentuje codzienną, zastaną rzeczywistość, dzięki czemu stał się jednym z najpopularniejszych i najważniejszych wydarzeń teatralnych Krakowa, bo – jak napisał Łukasz Gazur w „Dzienniku Polskim”: „Wreszcie doczekaliśmy się własnego Pożaru w Burdelu i nie wahajmy się go używać!”. Tytuł Noce Waniliowych Myszy został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc. „Przywróciłem miłość tym wyblakłym oczom kiedy waniliowe myszy spały pod naszym łóżkiem” – pisał Bukowski.

Dziewiąty odcinek nosi tytuł Tęcza Śmierci i jest połączeniem szpiegowskiej farsy z political fiction oraz parodią tego, co oglądamy w masowych środkach przekazu, od Stawki większej niż życie, poprzez znanych dziennikarzy aż do Gwiezdnych wojen. Bohaterowie staną przed trudną misją wydarcia rodzimych mediów z rąk wrogiego Imperium i zrobią wszystko, byśmy uniknęli masowej katastrofy. Ich serc nikt nie zdoła wymazać!

 

Autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

Reżyseria: Ana Nowicka

Występują: Lidia Bogaczówna, Aleksandra Konior, Monika Kufel, Anna Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Rafał Jędrzejczyk, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc, Marcel Wiercichowski

Czas trwania: 80 min.